Цей веб-сайт використовує кукі-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також подати кращий користувальницький досвід Залишившись на сайті, ви погоджуєтесь із використанням файлів
11 червня 2021
Подорож за кордон з дитиною.

Які документи потрібні для подорожі за кордон?

На сьогодні діти, як і дорослі, подорожують світом з паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Строк дії паспорта, який оформлюється дитині до 16 років, у тому числі новонародженій, становить чотири роки, а після досягнення 16 -річчя – 10 років.

У деякі країни (Туреччина, Грузія) громадяни України, у тому числі діти, які досягли 14 років, можуть подорожувати, використовуючи паспорт громадянина України, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка).

Якщо батьки подорожують разом з дитиною, то з собою потрібно взяти:

*біометричний закордонний паспорт (з відкритою візою для подорожі в країни які потребують додатково відкриття візи);

*страховку на час поїздки.

Якщо дитина перетинає кордон в супроводі одного з батьків, то потрібен нотаріально посвідчений дозвіл другого з батьків. Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування (назва країни) і часові рамки запланованої поїздки.

Нотаріальна згода батьків на вивезення дітей за кордон є юридичним документом, що запобігає незаконному вивезенню (викраденню) дітей з України.

Дозвіл батька (матері) на перетин дитиною кордону потрібен тільки громадянам України. Діти, які мають громадянство інших держав, виїжджають з України без пред’явлення нотаріально посвідченого дозволу.

Покинути Україну без згоди батька (матері) на виїзд дитини за кордон можна в таких випадках:

-батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску;

-є підтверджена заборгованість по сплаті аліментів терміном більше чотирьох місяців, та за три місяці, якщо дитина з інвалідністю або важко хвора (така довідка отримується у державній виконавчій службі);

-в закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 733);

-свідоцтво про народження дитини, видане із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України (запис про батька здійснено зі слів матері, тобто фактично батько відсутній);

-є рішення суду, яке набрало законної сили про надання дозволу на вивезення:

-є судове рішення, яке набрало законної сили про визнання другого з батьків недієздатним;

-рішення суду про визнання батька безвісно відсутнім;

-судове рішення про позбавлення батьківських прав:

-у разі смерті другого з батьків.

Отож, вирушаючи у закордонну мандрівку з дітьми, пам’ятайте про особливості таких поїздок та готуйтеся до них заздалегідь.

Останні Новини
15 червня 2021
Київ – Салоніки — новий напрямок SkyUp

Авіакомпанія SkyUp розширює польотну програму до Греції. З 2 липня 2021 р. стартують рейси за маршрутом Київ — Салоніки — Київ. Спочатку відправитись на курорт можна буде раз на тиждень — щоп’ятниці. А вже з 13 липня SkyUp додає ще один рейс щовівторка.

Рейс до Салонік доповнює грецьку програму SkyUp, куди вже можна запланувати поїздку до Родосу з Києва, а також до Іракліона з Києва й Одеси.

Інформація щодо в’їзду на територію Греції

Наразі для перетину кордону Греції всім громадянам України (вимоги поширюються на дорослих і дітей старше 5 років) необхідно:

-заповнити Форму повідомлення про місцезнаходження пасажира (PLF);

-надати негативний ПЛР-тест, який було зроблено не пізніше 72 годин до прибуття;

-АБО мати довідку про повне проходження вакцинації щонайменше за 14 днів до подорожі;

-АБО надати довідку про перенесену хворобу та одужання й наявність антитіл чи позитивний ПЛР-тест, після отримання яких минуло від 2 до 9 місяців.

Сертифікат вакцинації, результати тестів та довідки мають надаватися лише англійською мовою.

Влада Греції залишає за собою право проводити вибіркове безкоштовне тестування туристів на коронавірус. У випадку отримання позитивного результату мандрівники мають відправитись на 14-денний карантин.

 

...ЧИТАТИ ЩЕ
14 червня 2021
Європарламент остаточно затвердив цифрові сертифікати COVID-19

Депутати Європейського парламенту підтримали законопроєкт щодо впровадження цифрових сертифікатів COVID-19, які мають полегшити подорожі в межах ЄС та сприяти економічному відновленню.

Цифрові сертифікати запрацюють з 1 липня 2021 року та діятимуть протягом 12 місяців. Сертифікат буде видаватись національними органами охорони здоров’я безкоштовно та буде доступний у цифровому або паперовому форматі, що містить QR-код.

Документ засвідчуватиме, що особа:

-була щеплена проти COVID-19

-нещодавно отримала негативний результат тесту

-вилікувалась від інфекції.

На практиці це будуть три окремі сертифікати, однак спільна система дозволить зробити сертифікати сумісними та перевіреними в ЄС, а також запобігти їх підробці та іншому шахрайству з тестами чи вакцинацією.

...ЧИТАТИ ЩЕ
14 червня 2021
Нові напрямки SkyUp: Київ – Даламан та Львів – Бодрум

Skyup Airlines розширила польотну програму до Туреччини та додала нові напрямки з Києва в Даламан та зі Львова в Бодрум.

Квитки на нові рейси вже доступні для бронювання з ціною від $200 із Києва та від $149 зі Львова. Базовий тариф передбачає тільки ручну поклажу розміром 55х40х20 см та вагою 9 кг.

Перший рейс зі Львова в Бодрум заплановано виконати 15 червня, а старт польотів із Києва в Даламан запланований на 20 червня.


З 4 червня для в’їзду в Туреччину необхідно негативний результат ПЛР-тестування та заповнення електронної форми протягом останніх 72 годин до подорожі, а також мати страховку з покриттям COVID-19.

...ЧИТАТИ ЩЕ